Náš príbeh


Image

AKO TO CELÉ ZAČALO?

Svadobná výstava "Svadba na Orave" otvorila svoje brány verejnosti prvý krát v roku 2019. Nižňanský dom kultúry, známy pod názvom "ROTUNDA", sa svojou dispozíciou ihneď dostal do hľadáčika organizátorov. A bola to dobrá voľba. Budova poskytuje kompaktný, jednoliaty priestor s náramne atraktívnym vizuálnym tónom. Taktiež geografická poloha Nižnej nad Oravou, ktorá je priam stredom Oravského regiónu, hrala od začiatku do karát úspešnému podujatiu. A ako to teda celé začalo?

Svadobné výstavy sme navštevovali dlhé roky, či už ako návštevníci, alebo neskôr aj ako vystavujúci so zábavným Fotoboxom. Takto sme sa ukázali či už v Bratislavskom Carltone, Refinery Gallery, Žilinskom Event house, ale aj na mnohých malých lokálnych výstavkách hotelov po celom Slovensku. Výsledkom však bolo, že sme trávli množstvo času za prácou na cestách. Chceli sme to zmeniť a osloviť aj náš lokálny trh - Oravu. Tu však žiadnu výstavu nikto neorganizoval.

A tak slovo dalo slovo, obvolali sme pár našich obľúbených dodávateľov, spýtali sa ich, čo si o tom mysli a pustili sme sa do práce. Najväčšou výzvou bolo vysvetlovanie menším lokálnym dodávateľom o čo vlastne ide. Mnohí sa nikdy na podobnom podujatí nezúčastnili ani ako návštevníci, nieto ešte ako vystavujúci. Dlhé desiatky minút telefónovania, hodiny za počítačom. Ale stálo to za to a my dnes už veríme, že po covidovej odmlke sa nám bude dariť udržať pravideľnosť výstavy každý rok.